Логотип ОНПУ

Одеський національний політехнічний університет

Навчально-науковий інститут машинобудування

Кафедра нафтогазового та хімічного машинобудування

Украинская версия Русская версия English version
Інститут Керівництво Кафедри Центри та лабораторії Навчання Наука Реквізити
  • Головна ІМБ » 
  • Кафедри » 
  • Кафедра нафтогазового та хімічного машинобудування » 
  • Загальна інформація » 
  • Про кафедру
  • Кафедра автомобільного транспорту
  • Кафедра машинознавства та деталей машин
  • Кафедра динаміки, міцності машин та опору матеріалів
  • Кафедра нафтогазового та хімічного машинобудування
  • Загальна інформація
  • Про кафедру
  • Керівництво
  • Співробітники
  • Робота кафедри
  • Кафедральні новини
  • Контакти
  • Освітня діяльність
  • Наукова діяльність
  • Міжнародне співробітництво
  • Абітурієнту
  • Кафедра вищої математики та моделювання систем

Про кафедру

Кафедра «Нафтогазового та хімічного машинобудування» є структурним підрозділом Інституту машинобудування Одеського національного політехнічного університету.

Кафедра здійснює підготовку бакалаврів та магістрів за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування, за спеціалізацією  «Обладнання для переробки та розподілу нафтопродуктів». Крім того, кафедра забезпечує викладання дисциплін для інших спеціальностей машинобудівної галузі.

Наукова діяльність кафедри розвивається у напрямку: «Методи дослідження й засоби підвищення надійності й довговічності встаткування, агрегатів і конструкцій нафтогазового виробництва».

Кафедра нафтогазового та хімічного машинобудування Одеського національного політехнічного університету була створена в 1965 році для підготовки спеціалістів у нафтогазовій та будівельній галузях.  Під час свого заснування кафедра мала назву «Кафедра хімічного машинобудування та апаратобудування». За період існування кафедру очолювали: професор С.Т. Сергєєв (1967 – 1968 рр.), професор М.В. Олійник (1968 – 1981 рр.), доцент С.І. Філіпович (1981 – 1989 рр.), доцент В.В. Безер (1989 – 1993 рр.). З 1993 року завідуючим кафедри є професор О.Л. Становський. З 1998 року кафедра отримала нову назву. 

За період свого існування на кафедрі працювали такі викладачі, як д.т.н., професор О.І. Буров, к.т.н., доцент Г.В. Кострова, к.т.н., доцент Б.М. Лапін, к.т.н., доцент Тимченко П.М., к.т.н., доцент О.С. Балан.

Викладачами кафедри на сьогодні є д.т.н, професор О.С. Савєльєва; к.т.н., доцент О.Є. Плачінда; к.т.н., доцент А.В. Торопенко; старший викладач Є.О. Науменко.

У цей час кафедра випускає:  

  • бакалаврів за спеціалізацією  «Обладнання для переробки та розподілу нафтопродуктів»; 
  • магістрів (шифр 8.05050315) за спеціальністю «Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів».

   
Навчальна спеціалізація кафедри – підготовка інженерів, основна сфера діяльності яких: проектування, конструювання, розрахунки міцності та надійності елементів машин та конструкцій машин й апаратів нафтопереробних підприємств,  розробка проектної й нормативно-технічної документації, виготовлення, складання, обкатування, налагодження, монтаж, експлуатація й ремонт устаткування для нафтогазопереробки та розподілу нафтопродуктів; методи дослідження й засоби підвищення надійності й довговічності встаткування, агрегатів і конструкцій нафтогазового виробництва, експериментальні дослідження в галузі машинобудування, сертифікаційні випробування машин. Випускники кафедри можуть також притягатися до науково-дослідницьких робіт у галузі машинобудування.

Призначення спеціалістів цієї спеціальності – робота в академічних і відомчих науково-дослідних організаціях, пов'язаних з рішенням проблем у нафтових, газових, нафтохімічних і екологічних областях; державних і недержавних підприємствах різних форм власності, зайнятих проектуванням, виготовленням, експлуатацією, ремонтом, технічним обслуговуванням нафтогазового встаткування й технологічних машин; спеціалізованих організаціях по видобутку, транспорту нафти, і реалізації нафтопродуктів; організаціях, підприємствах і фірмах, пов'язаних з нафтохімічними виробництвами, з розвідкою й експлуатацією нафтогазових родовищ, підрахунком їхніх запасів; організаціях, ведучих проектно-дослідницькі роботи в будівництві нафтогазових і нафтохімічних виробництв, при інженерно-господарському освоєнні родовищ; підрозділах вищої, середньої професійної й середньої фахової освіти.

Процес навчання проходить на базі навчальних аудиторій і лабораторій. На кафедрі є кабінет проектування нафтогазових машин і апаратів, навчальний клас експлуатації й обслуговування обладнання, комп'ютерний клас і лабораторія моделювання тепломасообміну в хімічному й нафтохімічному обладнанні. Одна з лекційних аудиторій оснащена мультимедійним устаткуванням і безліччю наочних приладдів. Лабораторії оснащені моделями апаратів нафтогазопереробки, і студенти на практиці можуть ознайомитися з їхньою конструкцією та принципом дії. 

Навчальний процес забезпечують чотири навчальні аудиторії:

  • кабінет проектування нафтогазових машин і апаратів (106гук) 
  • навчальний клас експлуатації та обслуговування обладнання (110гук) 
  • комп’ютерний клас (108гук)
  • аудиторія моделювання тепломасообміну в хімічному та нафтохімічному обладнанні (113ггук)

    
На даний час наукові інтереси кафедри сконцентровані у напрямах розробки сучасних моделей, методів, алгоритмів і програм для проектування та управління в галузі машинобудування; розробки сучасних методів переробки та транспортування рідин, подрібнених матеріалів та їх сумішей; вдосконалення розрахунків деталей машин і апаратів на міцність та надійність.

Найбільш значними науковими роботами викладачів кафедри, що мають теоретичний та практичний інтерес, є підвищення якості проектування об’єктів машинобудування; розробка обладнання для знепилювання Чорнобильської АЕС; вдосконалення методів управління процесів тепломасопереносу; оптимізація навантажень конструкцій, які містять абсолютно жорсткі елементи; оптимізація навантажень конструкцій при їх складному напружено-деформованому стані; устаткування для транспортування сипучих речовин та рідин за допомогою систем «труба-пружина».

Результати сучасних наукових досліджень впроваджено у промисловість на Одеському заводі будівельних матеріалів, Одеському ЗАТ «СИНТЕЗ ОЙЛ», в ООО «ТРАНС-ТИР» та ДП «ОДАЗ-техцентр».

Науковці кафедри є керівниками аспірантури зі спеціальностей 05.02.02, 05.13.06,  05.13.12  та 05.16.04. За останні 15 років в науковій школі кафедри було захищено 4 докторські та 33 кандидатські дисертації з 7 спеціальностей ВАК України. Спостерігається позитивна динаміка якості професорсько-викладацького складу кафедри: в 2007 році захистила докторську дисертацію доцент Т.В. Лисенко, в 2008 році відбувся захист кандидатської дисертації О.Є. Плачінди, в 2013 році захистили кандидатську дисертацію Коряченко Андрій Анатольович та докторську дисертацію Савєльєва О.С., в 2015 році захистила кандидатську дисертацію Торопенко А.В., в 2018 році захистила кандидатську дисертацію Науменко Є.О.

Серед випускників кафедри є відомі фахівці, які займають високі посади на підприємствах. Зокрема, це: Ю.А. Мрачковський – заст. ген. директора ВО «Волгограднафтемаш»; В.А. Руденко – заст. ген. директора ВО «Волгограднафтемаш»; П.І. Греченко – технічний директор ВАО «Автоагрегат»; С.І. Переверза – нач. виробництва НВО «Кисеньмаш»; М.К. Іванов – ген. директор Кілійського судноремонтного заводу.

В науковій школі кафедри видано 9 монографій і навчальних посібників, оприлюднено понад 400 статей і докладів у матеріалах науково-технічних конференцій.

З 1993 року кафедра проводить щорічну республіканську наукову конференцію «Моделирование в прикладных научных исследованиях». Матеріали доповідей цієї конференції друкуються окремим збірником. У 2018 році вийшла XХVI збірка наукових праць конференції. Традиційно участь в конференції приймають провідні науковці з Росії, Польщі та України. Свої перші публікації в цьому збірнику друкують магістри нашого університету.

З 1995 року кафедра приймає участь у видавництві фахового наукового збірника «Труди Одеського політехнічного університету».

Професор О.Л. Становський є членом спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук із спеціальностей 05.16.04 – Ливарне виробництво (при Фізико-технологічному інституті металів і сплавів НАН України в м. Києві) та 05.13.06 – Інформаційні технології (при Одеському національному політехнічному університеті), 05.13.12 – Системи автоматизації проектувальних робіт, членом експертної ради Міністерства освіти України з наукових питань у машинобудуванні, членом редакційної ради Збірника наукових праць Одеського політехнічного університету – фахового видання ВАК України.

Професорсько-викладацький колектив кафедри виконує науково-дослідну роботу з таких напрямків: системи автоматизованого проектування об’єктів машинобудування; системи транспортування та очищення хімічних речовин; конструкції хімічних машин та апаратів.

Чисельність викладацького складу, який бере участь в усіх видах НДР, становить 100 %.

Всі професійно-орієнтовані, спеціальні дисципліни, які забезпечує кафедра, та виробнича практика мають навчальні програми та методичні вказівки до їх виконання.

В сфері наукової діяльності співробітники та викладачі кафедри приймають участь у виконанні науково-дослідних робіт «Прогнозуючі інформаційні моделі складних об’єктів для систем автоматизованого проектування та управління» та «Інтелектуальні методи та інформаційні технології в машинобудуванні». На даний час викладачами кафедри надруковано два навчальних посібника та один підручник під грифом Міносвіти України «Обладнання нафтогазової та хімічної галузі», «Математичні методи моделювання» та «Управління процесами в ливарній формі». В перспективі виконання наукових досліджень за договірними роботами та розширення співробітництва із закордонними замовниками.

 

Footer logo

Одеський національний політехнічний університет
Офіційний сайт

© Одеський національний політехнічний університет 2013
Будь-яке використання інформації зі сторінок сайту можливе тільки за умови вказівки посилання на джерело

Якщо у Вас є питання, що стосуються даного підрозділу, то Ви можете задати питання модератору. 

Модератор підрозділу: Лимаренко Александр Михайлович
Номер телефону:
Е-mail: aml28@mail.ru